Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Tekerlekli Sandalye

Mülteciler Derneği Sultanbeyli Toplum Merkezi 2. katında bulunan Rehabilitasyon Merkezi, dağıtımına başladığı ücretsiz destek cihazları dağıtımına ve protez-ortez uygulamalarına devam ediyor. Ekibimiz, Mülteciler Derneği’nde teslimlerin yanı sıra, dernek binasına erişimi kısıtlı olan ihtiyaç sahibi hastalara ikamet ettikleri adreslerde rehabilitasyon hizmeti ve tekerlekli sandalye bağışına başladı. Mülteci Derneği çalışanlarından oluşan ekip, Arapça bilen yahut tercüman desteği sağlanmış, yararlanıcıların evlerini ziyaret ediyor ve minimum 4 değerlendirmeden sonra belirlenen yararlanıcılara ücretsiz olarak tekerlekli sandalye ve varsa ihtiyacına göre derneğin sahip olduğu diğer yardımcı cihazlardan ulaştırıyor.

Destekler Devam Ediyor
Ortopedik ve aktif tekerlekli sandalyelerden ayrı olarak Mülteciler Derneği çalışanları serebral palsi hastası çocuk yararlanıcılara da postüral tekerlekli sandalye ulaştırmaya devam etmektedir.

Özel Tedavi Planları
Rehabilitasyon Merkezi ekibi bir uzman fizyoterapist, bir psikolog, bir sosyal çalışmacı ve tercümandan oluşuyor. Yararlanıcıların ihtiyaçlarını sadece bireysel olarak değil hane şeklinde ve yine yalnız fiziksel değil ruhsal olarak da analiz eden ekibimiz her bir yararlanıcı ve ailesine uygun olabilecek özel tedavi planları oluşturuyor. Fizyoterapistlerimiz tekerlekli sandalyenin ücretsiz olarak verilmesinden sonra takip eden tedavi veya eğitim seansları uyguluyorlar.

Devamlılık Esası
Bu cihazlardan temin etmek isteyen yararlanıcıların yapması gereken ise kurum adına çalışan fizyoterapistlerin değerlendirmelerinden sonra gerekli seanslara riayet etmek.

Cihazları Kimler, Nasıl Alabilir?
Dağıtılan destek cihazları “bağış” adı altında kişiden ve ailesinden hiçbir ücret talep edilmeden yapılıyor. Yararlanıcının;

  • Geçici koruma altında olması
  • Fiziksel olarak cihaza ihtiyaç duyması
  • Kapsayıcı rehabilitasyon programına alınması
  • Fizyoterapistlerin değerlendirme sonrası onay vermesi yeterli oluyor
En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge