Evde Rehabilitasyon Hizmeti ve Tekerlekli Sandalye Dağıtımı

Mülteciler Derneği Rehabilitasyon Merkezi ücretsiz destek cihazları dağıtımına devam ediyor. Erişimi kısıtlı olan ihtiyaç sahipleri için ikamet ettikleri adreslerde rehabilitasyon hizmetleri veriliyor ve tekerlekli sandalye bağışlanıyor. Rehabilitasyon ekibi yararlanıcıların evlerini ziyaret ediyor ve yapılan değerlendirmelerden sonra tekerlekli sandalye ve varsa ihtiyacına göre diğer yardımcı cihazlar ulaştırıyor.

Özel Tedavi Planları
Rehabilitasyon Merkezi ekibi bir uzman fizyoterapist, bir psikolog, bir sosyal çalışmacı ve tercümandan oluşuyor. Yararlanıcıların ihtiyaçlarını sadece bireysel olarak değil hane şeklinde ve yine yalnız fiziksel değil ruhsal olarak da analiz eden ekibimiz her bir yararlanıcı ve ailesine uygun olabilecek özel tedavi planları oluşturuyor. Fizyoterapistlerimiz tekerlekli sandalyenin ücretsiz olarak verilmesinden sonra takip eden tedavi veya eğitim seansları uyguluyorlar.

Devamlılık Esası
Bu cihazlardan temin etmek isteyen yararlanıcıların yapması gereken ise kurum adına çalışan fizyoterapistlerin değerlendirmelerinden sonra gerekli seanslara riayet etmek.

Cihazları Kimler, Nasıl Alabilir?
Dağıtılan destek cihazları “bağış” adı altında kişiden ve ailesinden hiçbir ücret talep edilmeden yapılıyor. Yararlanıcının;

  • Geçici koruma altında olması
  • Fiziksel olarak cihaza ihtiyaç duyması
  • Kapsayıcı rehabilitasyon programına alınması
  • Fizyoterapistlerin değerlendirme sonrası onay vermesi yeterli oluyor