Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuklar Tiyatroda

20 Kasım, 1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler (BM) tarafından dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanıyor.

Hayatında ilk Kez Tiyatroya Giden Çocuklar
Mülteciler Derneği olarak bu özel günü çocuklarla Şehir Tiyatroları “Harikalar Mutfağı” müzikli çocuk oyununa giderek kutladık. Çocukların etkinliğe anneleri ile birlikte gelmesi anne-çocuk iletişimini güçlendirmek için de önemliydi. Suriyeli anne ve çocukların birlikte daha kaliteli zaman geçirmelerini ve farklı aktivitelerde bulunmalarını destekleyen tiyatro etkinliği çoğunluğu hayatında ilk kez tiyatroyla tanışan katılımcılar tarafından oldukça beğenildi.

Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun
Çocuklar için ayrımcılığın, korkunun, önyargının ve şiddetin olmadığı bir dünya umuduyla… Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun!

Welthungerhilfe’nin desteği ile düzenlenen etkinlikler farklı konularıyla katılımcıları bir araya getirmeye devam edecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge