Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocukluk ve Gençlikte Cinsel Eğitim Semineri Yapıldı

TAP Vakfı ve UNCHR’ın desteği ile “Üreme Sağlığı ve Hakları” başlığı altında devam eden “Çocukluk ve Gençlikte Cinsel Eğitim Semineri” Mülteciler Derneği bünyesinde gerçekleştirildi. Seminerde başlangıçta, cinsel eğitimin neden gerekli olduğuna değinildi ve cinsellikle ilgili temel bilgiler verildi.

Bu kapsamda, cinsel eğitimin yaşa göre ne zaman başlaması gerektiği ve cinsel gelişimin süreç içerisinde nasıl değiştiği açıklandı. Seminere katılan kadınlara, ergenlik döneminde yaşanan bedensel değişikler doğrultusunda, ebeveyn olarak nasıl bir yaklaşım izlemeleri gerektiğinden bahsedildi. Katılımcı kadınların kendi yaşadıkları deneyimler paylaşıldı ve merak edilen sorular, cinsel gelişim ve yaş temelli yaklaşım çerçevesinde yanıtlanmaya çalışıldı. Seminerin sonunda ise katılımcı kadınlara çeşitli temizlik ve bakım ürünlerini içeren hijyen kitleri dağıtıldı. Aralık ayı içerisinde seminerlerimiz devam edecektir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge