Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

seminer veren eğitimci

29 Ağustos tarihinde Mülteciler Derneğinde Psikolojik Danışmanlarımız tarafından ebeveynler ile çocuklar arasındaki ilişkiyi olumlu yöne taşıyabilmeyi hedefleyen bir seminer düzenlendi.

Ebeveynlere Olumlu Disiplin Hakkındaki Kavramlar Tanıtıldı
Düzenlenen seminere, Çocuk ve Gençlik Merkezimize yaz dönemi için gelen çocukların aileleri davet edildi. Ebeveynlere; Disiplin Kavramı, Disiplin İlkeleri, Olumlu Davranış Oluşturmada Kurallar, Öz Denetim Kazandırma ve Etkili İletişim, Etkin Dinleme ve Empati Kurmanın Önemi başlıklı konular hakkında bilgilendirme yapılması amaçlandı.

Ebeveynler Çocuklara Modeldir!
Seminer kapsamında, ilk olarak disiplin kavramı ve disiplin ilkeleri açıklandı. Olumlu davranış geliştirmede kuralların nasıl belirlenmesi gerektiğinden bahsedildi. Olumlu disiplin için dikkat edilmesi gereken noktalara tek tek örnek verildi. Çocuğa nasıl öz denetim kazandırılabileceği konusunda bilgi paylaşıldı. Bu esnada, ebeveynlerin çocuklarına uyguladıkları kendi yöntemleri dinlendi. Ardından etkili iletişim başlığı altında çocuğu kabul etme kavramı, kabul dilinin ne olduğu anlatıldı. Etkin dinleme ve empati konularında da ebeveynlerin model olmasının öneminden bahsedildi. Bazı aile üyeleri ise seminer sonrasında bireysel olarak çocukları ile ilgili yaşadıklarını paylaşmış ve psikolojik danışmanlarımızdan destek istemiştir.

Mülteciler Derneği ve Çocuk ve Gençlik Merkezi olarak, ebeveynlere yönelik düzenlediğimiz bu seminerlerle, aile üyeleri ile çocuklar arasındaki ilişkiyi geliştirmeye çalışmaktayız.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge