Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

İstanbul Akvaryum Florya

Sultanbeyli’de aynı okulda eğitim gören Türk ve Suriyeli çocukları bu hafta, birçoğunun daha önce hiç görme fırsatı bulmadığı su altı dünyası ile tanıştırdık. Çocuklar yüzlerce balık türü, vatozlar, limon balıkları, piranalar, orfozlar ve köpek balıkları gibi su altı dünyasının en bilinen canlılarını doğal ortamlarında görme şansı buldu. Çocuklar su altı dünyasının yanı sıra Amazon Yağmur Ormanları’nı da keşfederek dünyanın en tehlikeli canlıları arasında yer alan 2.5 metrelik anakonda ile de karşılaştılar. Gezi sırasında Gentoo penguenleri çocukların en çok dikkatini çeken canlı olurken, köpek balığıyla karşılaşmak da onları oldukça heyecanlandırdı. Etkinlik sonunda tüm çocuklar yeni canlılar keşfetmenin heyecanı ve mutluluğuyla akvaryumu çok beğendiklerini belirtiler.

Welthungerhilfe’nin desteği ile çocukları bir araya getirecek sosyal uyumu destekleyici geziler düzenlenmeye devam edilecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge