Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Öfkeli Örümcek Rıza Masal Atölyesi

Sultanbeyli’de bulunan Toki Adil İlköğretim Okulu’ndaki bir sınıfta Türkiyeli ve mülteci çocuklara yönelik bir masal atölyesi gerçekleştirildi. “Öfkeli Örümcek Rıza” adlı masal atölyesi ile öfkeyle başa çıkma yollarına ve sakin kalabilmenin önemine vurgu yapıldı. Öfkeli bir örümceğin hikayesi anlatılırken, masalda yer alan diğer hayvan karakterlerin sesleri de canlandırıldı.

Masalın sonunda çocuklara, örümcek Rıza’nın durumu ve nasıl davranması gerektiği soruldu. Bu doğrultuda çocukların verdiği her bir cevap, kendi öfkelerini olumlu bir yöne çevirebilmenin karşılığı oldu. Aynı zamanda, Türkiyeli ve mülteci çocukların bir arada olduğu bu sosyal uyum etkinliğinde çocuklar, masal içeriğinden esinlenerek, dil çubukları ve keçeler ile kitap ayracı yaptı. Çocukların kendi dünyalarını keşfe çıkabilmelerine ve bir o kadar da keyif alabilmelerine yönelik gerçekleştirilecek olan masal atölyeleri, Mülteciler Eğitim Merkezi psikolojik danışmanlarının kolaylaştırıcı aracılığı ile devam edecek.

 

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge