Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteci Çocuklar Origami

Mülteciler Derneğinin çeşitli departmanlarından danışmanlık alan çocuklarla birlikte üç haftalık origami çalışması gerçekleştirdik. İlk olarak çocuklara origaminin ne olduğu ve faydaları anlatıldı ardından grup üyeleriyle tanışmak için top sende oyunu oynandı. (Öncelikle bütün grup üyeleriyle bir daire oluşturuluyor daha sona bir grup üyesinin atacağı topu tutan kişi adını, okuduğu okulu, yaşını ve ne olduğunda mutlu olduğunu söylüyor. Bütün grup üyelerine top gelene kadar oyun sürüyor.) Daha sonra çocuklarla ısınma oyunu olarak “at yarışı” oyunu oynandı. Böylece birbiriyle tanışıp kaynaşma imkanı bulan çocuklar origami çalışması için hazırdılar.

Turna Kuşu Yapıldı
Ardından eğitmenin desteğiyle adım adım kağıttan turna kuşu figürünün yapımı çocuklara gösterilerek kağıtlar katlanmaya başladı. Kağıttan turna kuşu yapımını tamamlayan çocuklar çalışmalarını pastel boyalarla renklendirdi. Çalışmanın son haftasında, derneği ziyarete gelen GIZ GmbH ekibi de çalışmalarda çocuklara eşlik etti. Etkinlikten sonra çocuklardan alınan geri bildirimlerde: Çocuklar turna kuşu yapımını çok beğendiklerini ve bu tür çalışmalar tekrarlanırsa mutlulukla katılım sağlayacaklarını belirttiler.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge