Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuklarla Ebru Çalışması

Mülteciler Eğitim Merkezinde gerçekleşen sosyal uyum aktivitesinde 72 Suriyeli ve Türkiyeli çocukla Ahmet Yesevi İlköğretim Okulunda ebru sanatı yapıldı. Katılımcı öğrencilere temel düzeyde ebru sanatının tarihi ve teknikleri anlatıldı. Ardından çocuklar 3’erli gruplara bölündü ve her grup sırayla ebru yapmayı deneyimledi.

Suda Oluşan Desenler Kağıda Aktarıldı
Çocuklar, kendi istedikleri renkleri seçip fırçalar kullanarak, suda desenler oluşturdu. Bir grup çalışması olan bu etkinlik, Türkiyeli ve Suriyeli çocukların birlikte eğlenmesini ve aralarındaki iletişimin artmasını sağladı. Suda oluşan desenlerin kağıda aktarılması ile ortaya çıkan sonuç, çocukların ilgisini çekti. Katılımcı çocuklar, kendilerine hatıra kalması açısından, yaptıkları ebru desenli kağıtları evlerine götürdü. Böylesi dış ve sosyal uyum bazlı etkinlikler, Mülteciler Derneği bünyesinde UNHCR’ın desteğiyle gerçekleşmektedir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge