Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

drama atölyesi

Çocuklar drama atölyesinde buluştu. Çalışmanın başında katılımcılar uyum ve empati kurmayı geliştirmek üzere yapılandırılmış çocuk oyunlarını oynadılar. Ardından çocuklar dünden atölye mekanına gelmelerine dek yaptıklarını hatırlamaya çalıştılar. Aynı zamanda yedikleri, kokladıkları ve duydukları şeyleri hissetmeye çalıştılar.

Son olarak ikili gruplar halinde birbirlerine kendileri için çok önemli olan anılarını anlattılar. Her bir grup üyesi grup arkadaşının anısını resim olarak görselleştirdi. Ardından her katılımcı kendi anısını bulmaya çalıştı. Bu atölyede takip edilen kolaylaştırıcı sorular ise Başka birinin anınızı resmetmesi size ne hissettirdi? Anınız duvardaki resme ne kadar benziyor? Anınızı anlattığınız arkadaşınız bizi ne kadar anlamış olabilir? oldu. Katılımcılar ayrıca Augusto Boal tarafından geliştirilen forum tiyatrosu tekniği ile ezen-ezilen ilişkisinde ezilenlerin konumunu güçlendirmeye çalıştılar.

Atölyeler çeşitli konu başlıkları ile devam edecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge