Çocuk Dostu Alan

Oyun salonuÇocuk Dostu Alan
Çocuk Dostu Alan Mülteciler Toplum Merkezi bünyesinde bulunan hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin çocuklarını güvenli bir yere emanet edebilmeleri amacıyla 2017 Temmuz’da kuruldu. Göçmen Sağlığı Merkezinde randevusu olanlar, Türkçe, bilgisayar, dikiş, inşaat, aşçılık vs. eğitimi alanlar veya herhangi bir sebeple Mülteciler Toplum Merkezine gelen ebeveynler çocuklarını gönül rahatlığıyla çocuk dostu alana bırakabilirler.

3-10 Yaş Arası Çocuklar için
Çocuk Dostu Alan 3-10 yaş arasındaki tüm çocuklara hitap ediyor. Dört odası bulunan Çocuk Dostu Alan eğitici etkinlikler için iki ayrı sınıf, çocukların oyuncaklarla doyasıya oynayabilmesi için oyun odası ve bebek misafirlerimiz için bebek odası bulunuyor. Kendisine ait korunaklı bir bahçesi bulunan çocuk oyun alanında birbirinden eğlenceli aletler yer alıyor.

Eğitici ve Öğretici Etkinlikler
Çocuk Dostu Alana gelen çocuklar el işi etkinlikleri, grup oyunları, boyama etkinlikleri, müzik-sinema saatleri, öz bakım becerileri gibi günün belli saatlerinde gerçekleştirilen etkinliklere katılabiliyor. Ayrıca çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak için beslenme saati de var. Beslenme saatlerinde süt, peynir, meyve, kuru yemiş gibi sağlıklı yiyecekler çocuklara ikram ediliyor.