Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Oyuncak Bağışı

Mülteciler Derneği olarak, her çocuğun, çocuk olmanın doğallığı ile oyun oynamaya ve hayal etmeye ihtiyacı olduğunun biliyor, çocuk çalışmalarını bu perspektifle sürdürüyoruz. Farklı kurum ve kişilerden oyuncak bağışları yapıldığında aynı anlayışla oyuncakları yararlanıcılar ile buluşturuyoruz.

Pendik Alemdarpaşa Ortaokulu’nda görev yapan gönüllü bir öğretmen ve öğrencileri, Mülteciler Derneği Anaokulu’nda eğitim gören çocuklar için kendi okullarında oyuncak paylaşımı kampanyası başlattı. Okullarında başlattıkları kampanya ile arkadaşlarından oyuncak toplayan çocuklar, oyuncaklara öğretmenlerinin yeni aldıklarını da ekleyerek kurumumuzu ziyaret etti. Hediyeler karşısında oldukça mutlu olan çocuklar, öğrencilere çizdikleri resimler ile teşekkür etti.

Farklı okullarda da benzer kampanyaların yürütülmesi ve işbirliklerinin geliştirilmesi aşamasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge