Abdulhannan’ın Engelleri Ortadan Kalkıyor

Bir yaşındaki Abdulhannan, genetik rahatsızlığı sebebiyle kaslarının gerginliğinde artış ve azalma yaşadığı için 2020 Kasım ayının başında Sultanbeyli’deki Mülteciler Derneği Rehabilitasyon merkezimize geldi. Genetik rahatsızlığı bacaklarının ve kollarının hareket etmesine tamamen engel oluyordu. Başını taşımakta zorluk yaşayan Abdulhannan’ın göz teması da oldukça zayıftı. Kasım ayından bu yana devam ettirdiğimiz fizik tedavi seansları sayesinde Abdulhannan’ın engellerini yavaş yavaş ortadan kaldırıyoruz.

Abdulhannan merkezimize gelmeden önce egzersiz tedavisi almadığından dolayı öncelikli olarak ona bacaklarındaki gerginliği kontrol etmek amacıyla Conscience International desteği ile AFO (Ayak Bileği Ortezi) temin ettik. Bununla birlikte fizik tedavi sürecini bir an evvel başlattık ve şu an oldukça iyi bir yol katetmiş durumdayız.

Üst gövdesinde ve kollarında ilerlememiz oldukça iyi. Desteksiz oturma, sürünme ve dönme egzersizlerine haftada bir gün yüz yüze ve bir gün çevrim içi görüşme ile tedaviyi sürdürüyoruz. Sonraki aşamalarda emeklemesi, yürümesi ve ayakta durması için egzersizler yaptıracağız. Bu hareketlerini desteklemesi için Serebral Palsi sandalyesi vermeyi planlıyoruz. Şu an hareketlerin birçoğunu destek verdiğimizde daha rahat yaparken bazılarını ise kendi kontrolünde gerçekleştirmeye başladı.

Faaliyetlerimizi devam ettirebilmemiz için her zaman desteğinize ihtiyacımız var. Bağış yapmak için TIKLAYINIZ

Conscience International
*Conscience International Afrika, Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu’da insani yardım alanında aktif olarak faaliyet gösteren uluslararası bir yardım kuruluşudur.