Dünya Sağlık Gününde Çocuklara “Kişisel Temizlik Eğitimi” Verildi

Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı olan bireyin sağlıklı olması gerekir. Bireyler sağlıklı olduğunda toplumlar da sağlıklı olur. Bu nedenle özellikle de çocukların sağlığı bizler için çok önemlidir. Çocukların kişisel temizlik prensiplerini öğrenmeleri ve sağlıklı bireyler olarak hayatları sürdürüp toplum içinde var olmaları büyük önem taşıyor.

Çocuklara “Kişisel Temizlik Eğitimi” Verildi
Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu ve Geçici Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören Suriyeli ve Türk öğrencilere “Dünya Sağlık Günü” dolayısıyla “Kişisel Temizlik Eğitimi” verildi. Eğitim için okulun konferans salonunda toplanan çocuklarla ilk önce kişisel temizliğin önemi üzerine konuşuldu.. “El, ayak, yüz, diş ve saç gibi vücudun farklı bölgelerinin temizliğinin öneminden ve nasıl uygulanması gerektiğinden bahsedildi. Tüm çocuklar eğitimi dikkatle dinledi ev eğitim sonrasında çocuklara içinde diş fırçası ve diş macunu bulunan kalem kutuları hediye edildi. Çocuklar gerçekleştirilen etkinlikten ve aldıkları hediyelerden dolayı oldukça mutlu oldu.

Welthungerhilfe’nin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikler Türk ve Suriyeli çocukları bir araya getirmeye ve farklı konularda bilinçlendirmeye devam edecek.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe