Gençlik Girişimleri Destek Programı V Başvuru Formu

Sosyal Uyum için Gençlik Girişimleri Destek Programı, Mülteciler Derneği tarafından RESLOG Projesi kapsamında yerel ve göçmen gençlerin bir araya gelebileceği bir program olarak tasarlanmıştır. Program Sultanbeyli ilçesinde yaşayan mülteci ile yerel/ev sahibi nüfus arasında sosyal ve kültürel kaynaşmanın ve uyumun sağlanmasına katkı sağlayacak olup katılımcı faaliyetleri desteklemeyi hedeflemektedir.

Gerçekleştirilmesi hedeflenen programa katılım sağlayacak gençler bu çağrı ile belirlenecektir. Programa dahil olan gençlerden gözlemlemiş oldukları toplumsal sorunların çözümüne yönelik sosyal uyum odaklı bir proje fikri(sanat, spor, kültür, gezi, eğitim vb) sunmaları ve kendilerinin uygulaması beklenmektedir. Uygulama desteği Mülteciler Derneği tarafından sağlanacaktır.

Gençler, sosyal uyum konusunda farkındalıkları artacak, proje hazırlama ve geliştirme konusunda kapasiteleri geliştirilecek ve fikirlerini sunma imkânı bulacaklar. Program sayesinde gençlerin hayal etmeleri bu hayallerini tasarlamaları ve hayata geçirmelerine ortam sağlanacaktır.

  • Program Türkçe ve Arapça olacaktır.
  • Katılım sertifikası verilecektir.
  • Başvurular değerlendirilirken cinsiyet dağılımı gözetilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2023

Başvuru Rehberi için TIKLAYINIZ

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ