Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Rehabilitasyon MerkeziMülteciler Derneği Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi 13 Şubat 2017 tarihinde faaliyetlerine başladı. Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi doğuştan veya sonradan fiziksel engeli bulunanlar ile psikolojik desteğe ihtiyacı olanlar ve bu kişilerin ailelerine hizmet vermektedir.

Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi
Rhabilitasyon merkezinde 3 adet fizik tedavi uzmanı, 3 adet sosyal çalışmacı ve 2 adet psikolog görev yapmaktadır. Engellilerin merkezimize ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla da tekerlekli sandalye ve sedye taşınmasına uygun asansörlü servis aracımız hizmet vermektedir. Sosyal çalışmacılar engelli ailenin evini ziyaret ederek ihtiyaçlarını belirlemekte ve tedavi için randevu vermektedir. Kadın ve erkeklerden oluşan fizik tedavi uzmanları randevu sırasına göre gelen hastalarla tam donanımlı tedavi alanlarında ilgilenmektedir.

Psikolojik Destek Birimi
Psikolojik Destek Biriminde (MHPSS Destek Ünitesi) 2 tane Suriyeli Psikolog çalışmaktadır. Psikologlarımız sosyal çalışmacıların kendilerine yönlendirdikleri psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kişileri bireysel terapiye almakta veya ihtiyaca göre grup terapisi uygulamaktadır.

 
 
 
golge