Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Derneği Yoplum MerkeziSuriye’de devam etmekte olan iç savaş sebebi ile evlerini terk edip Türkiye’ye sığınan insanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 8 Aralık 2014 tarihinde Sultanbeyli’de Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu. Dernek ilk iş olarak Abdurrahman Gazi Mahallesinde bir Toplum Merkezi açtı. Toplum merkezinde Suriyelilere barınma, sağlık ve eğitim alanlarında hizmet verilecek.

Mülteciler Derneği açılışına Sultanbeyli Kaymakamı, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü, Sultanbeyli İlçe Müftüsü, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü, Türk ve Suriyeli çok sayıda misafir katıldı.

Güncelleme:
Mülteciler Derneği yeni hizmet binasına taşındı. Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı No 306 adresinde faaliyetlerine devam eden Mülteciler Derneği tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz:

 
 
 
golge