Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Ana okulu çocuklarMülteciler Derneği, masumiyetin simgesi olan çocukların eğitim hayatına daha iyi bir şekilde başlayabilmeleri ve iyi bir birey olarak yetişebilmeleri için Mülteciler Anaokulunun açılışını gerçekleştirdi. Toplam 150 çocuk kapasiteli olan okula ilgi oldukça fazla oldu. Mülteciler Toplum Merkezi binasının hemen yanında bulunan Mülteciler Anaokulunda çocukların ihtiyaç duyabileceği her türlü malzeme ve onların gelişimini sağlayacak çok çeşitli eğitici dokümanlar mevcut.

Oyuncaklar, boyama kitapları, oyun halısı, minder ve oturma köşeleri bulunan anaokulu binasında çocukların uyuyabilmesi için uyku odası da bulunuyor. Trafiğe kapalı bir yol üzerine kurulu olan bina bu konuda da çocuklar için fazladan bir güvenlik sağlıyor. Mülteciler Anaokulunun bahçesinde salıncaklar, kaydıraklar ve çeşitli eğlence alanları bulunuyor. Çocukların ayrıca toprak ile oynama imkanları da var.

 
 
 
golge