Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteci Çocuklar OrigamiMülteciler Derneğinin çeşitli departmanlarından danışmanlık alan çocuklarla birlikte üç haftalık origami çalışması gerçekleştirdik. İlk olarak çocuklara origaminin ne olduğu ve faydaları anlatıldı ardından grup üyeleriyle tanışmak için top sende oyunu oynandı. (Öncelikle bütün grup üyeleriyle bir daire oluşturuluyor daha sona bir grup üyesinin atacağı topu tutan kişi adını, okuduğu okulu, yaşını ve ne olduğunda mutlu olduğunu söylüyor. Bütün grup üyelerine top gelene kadar oyun sürüyor.) Daha sonra çocuklarla ısınma oyunu olarak “at yarışı” oyunu oynandı. Böylece birbiriyle tanışıp kaynaşma imkanı bulan çocuklar origami çalışması için hazırdılar.

Turna Kuşu Yapıldı
Ardından eğitmenin desteğiyle adım adım kağıttan turna kuşu figürünün yapımı çocuklara gösterilerek kağıtlar katlanmaya başladı. Kağıttan turna kuşu yapımını tamamlayan çocuklar çalışmalarını pastel boyalarla renklendirdi. Çalışmanın son haftasında, derneği ziyarete gelen GIZ GmbH ekibi de çalışmalarda çocuklara eşlik etti. Etkinlikten sonra çocuklardan alınan geri bildirimlerde: Çocuklar turna kuşu yapımını çok beğendiklerini ve bu tür çalışmalar tekrarlanırsa mutlulukla katılım sağlayacaklarını belirttiler.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

 
 
 
golge