Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

23 Nisan ÇocuklarŞehit Öğretmen Hamit Sütmen İlkokulu’nda eğitim gören Türk ve Suriyeli çocuklar, yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için süsleme çalışmaları yapmak üzer bir araya geldi. Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin de gönüllü katılımıyla gerçekleşen atölyede, çocuklar ilk olarak 23 Nisan’ın kendilerine ifade ettiği duyguları resmettiler. Türkiye ve Suriye bayrağının bolca yan yana yer aldığı resimler sınıf panosuna asıldı. Ardından çeşitli malzemeler kullanarak 23 Nisan süslemesi yapan öğrenciler, çalışma boyunca birbirleriyle yardımlaşarak ve fikir alışverişinde bulunarak süslemelerini tamamladılar. Çalışma sonunda dernek gönüllülerimiz çocuklara rengârenk maskeler hediye etti. Bütün çocuklar çalışmayı çok beğendiklerini ve tekrar gelmemizi istediklerini belirttiler.

Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen sanat atölyesi çalışmaları Türk ve Suriyeli öğrencileri bir araya getirerek sosyal uyumu desteklemeye devam edecektir.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

 
 
 
golge