Yabancı Öğrenci Sınavı Hazırlık Kursu

Sınav

Yabancı Öğrenci Sınavı Hazırlık Kursu

Mülteciler Derneği Çocuk ve Gençlik Merkezi olarak, Türkiye’de üniversite okumak isteyen yabancılara yönelik Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) hazırlık kursu verilmektedir. 11. Sınıf, 12. Sınıf ve mezun sığınmacı gençlere yönelik düzenlenen YÖS hazırlık eğitimleri; Matematik, IQ ve Geometri derslerini kapsamaktadır. 11. ve 12. Sınıf kursiyerlere ayrıca örgün öğretimlerinde ihtiyaç duydukları matematik ve geometri derslerine yönelikte destek verilmektedir.

YÖS Hazırlık Kursu Kayıt Formu

YÖS kursu ders saatleri özellikle çalışan ve üniversite okumak isteyen gençlerin talepleri doğrultusunda katılım sağlayabilecekleri zaman dilimlerine göre, hafta içi akşam, hafta sonu gündüz ve akşam saatlerinde yapılmaktadır.

Pandemi nedeniyle yüz yüze yapılan kurslar çevrim içi ortama aktarılmıştır. Uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler, kendilerine uygun olan kurs programını (hafta sonu/ hafta içi sabah-akşam)seçebilmektedirler. Öğrencilere ders sonunda, ders notu, konu tarama testi ve ödevler pekiştireç olarak verilmektedir. Ayrıca öğrencilere uygulanan online ve yüz yüze denemeler ile öğrencilerin seviyesi tespit edilip gelişimleri takip edilmekte ve mentörlük desteği ile eksik konuların tamamlanması sağlanmaktadır. Kursiyerler YÖS başta olmak üzere, üniversite kayıt süreçlerinde de danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaktadır. YÖS hazırlık eğitimleri kapsamında kursiyerlere ihtiyaç durumunda yardımcı kaynak desteği sunulmaktadır.