Yabancı Öğrenci Sınavı Hazırlık Kursu

Sınav

Yabancı Öğrenci Sınavı Hazırlık Kursu

Mülteciler Eğitim Merkezi olarak, Türkiye’de üniversite okumak isteyen mültecilere yönelik Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) için hazırlık kursu verilmektedir. 11. Sınıf, 12. Sınıf ve mezun mülteci ve sığınmacı gençlere yönelik düzenlenen YÖS hazırlık eğitimleri; matematik, IQ ve Geometri derslerini kapsamaktadır. 11. ve 12. Sınıf kursiyerlere ayrıca örgün öğretimlerinde ihtiyaç duydukları matematik ve geometri derslerine yönelik destek verilmektedir.

YÖS hazırlık kursları kursiyerlerin talepleri doğrultusunda hafta içi akşam, hafta sonu gündüz ve hata sonu öğlen olmak üzere üç farklı zaman diliminde verilmektedir. Kursiyerler için öğretmen desteğiyle soru çözmeleri ve bire bir ihtiyaç duydukları konular için ders çalışabilecekleri etüt saatleri de bulunmaktadır. Ayrıca kursiyerler, YÖS başta olmak üzere, üniversite kayıt süreçlerinde danışmanlık hizmetlerinden de faydalanmaktadır.

Kursiyerlerin, eğitim sürecinde deneme sınavlarıyla gelişimleri takip edilmekte ve YÖS için gerekli eksiklerin tamamlanması sağlanmaktadır. UNHCR projesi desteğiyle fonlanan YÖS hazırlık eğitimleri kapsamında kursiyerlerin YÖS ücreti ve deneme seti proje tarafından karşılanmaktadır.

SON BAŞVURU TARİHİ: 14 Eylül 2020

2021 Yılı YÖS Hazırlık Kursu Başvuru Formu:

  Adınız ve Soyadınız: (*)
  E-Posta Adresiniz: (*)


  Telefon No:


  Doğum Tarihi:(*)
  - -


  Okul Adı:

  Sınıf:

  Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin: @multecilerorgtr
  Instagram | Twitter | Youtube

  * Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. Yalnızca 12. sınıf ve mezunlar katılabilir. Kurslara devam zorunluluğu vardır. 3 derse katılmayanların kurslarla ilişiği kesilecektir. Kurslar önce online olarak başlayacak daha sonra Sultanbeyli'deki toplum merkezinde devam edecektir.