Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Drama Atölyesi Çocuklar

Çocuklar drama atölyesinde buluştular. Çalışmanın başında katılımcılar uyum, iş birliği ve birbirlerine olan güveni geliştirmeleri için yapılandırılmış etkinlikleri deneyimlediler. Katılımcılar atölyenin diğer kısmında çalışmadan önce kağıt bantla çizilmiş olan gemiyle uzun bir yolculuğa çıktılar.

Tuhaf ve fantastik diyarlara yelken açan bu gemi bir ikilemle karşılaştı: Biri Niagara kadar ürkütücü bir şelale, diğeri ise bazı hayvanların serinlemek için kullandıkları sığ bir su yoluydu. Çocuklar şayet ilk yolu seçerlerse gemi parçalara ayrılabilir. Şayet sığ su yolundan geçmeyi tercih ederlerse hayvanların ölümüne sebebiyet verebilirler. Ancak katılımcılar yaratıcılıkları sayesinde bu zorlukla baş edebildiler. Kimi zaman evlerinden getirmiş oldukları “büyülü nesneler” sayesinde gemileriyle şelalenin üzerinden uçtular. Başka bir çözümde de katılımcılar sığ su yolundaki hayvanları yine “büyülü nesneleriyle” geçici olarak yok ettiler. Böylelikle, hem gemi tek parça kaldı, hem de hayvanlar yaşamlarına devam ettiler.

Atölyede takip edilen kolaylaştırıcı sorular ise: “Başkalarına güvenmek zorunda mıyız?”, “Birine nasıl güvenebiliriz?”, “Bir zorlukla nasıl baş edebiliriz?”

Atölyeler çeşitli konu başlıkları ve kazanımlarla devam edecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge