Türk Vatandaşları ve Suriyeliler İçin İnşaat Kursu

Sequa, TAMEB ve Sultanbeyli Belediyesinin destekleri ile başlatılan Türk vatandaşları ve Suriyeliler için inşaat kursu 5. periyot kayıtları başladı. İç Cephe Boya, Seramik, Yalıtım, Duvar Örme ve Sıva alanında eğitimlerin verildiği inşaat kursuna başvurmak için aşağıdaki başvuru formu doldurabilir ya da Mülteciler Toplum Merkezinden direkt başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurulardan sonra yapılan mülakat sonucu kursiyerler kursa katılabilir.

17 Aralık 2018 tarihinde meslek öncesi Türkçe kursu ile yeni periyodun eğitimleri başlayacak. Türkçe eğitimden sonra Ocak ayında Suriyeliler ve Türklerin katıldığı inşaatçılık kursu eğitimleri ile TAMEB proje kapsamında devam edecektir.

Eğitim kapsamında dil kursları, sosyal entegrasyon eğitimi, iş sağlığı ve güveliği eğitimi, iş koçluğu faaliyetleri, inşaat teorik ve pratik eğitimleri verilmektedir. Kurs sonunda kursiyerler Mesleki Yeterlilik kurumunun yapmış olduğu sınava katılacaktır ve istihdama yönelik çalışmalar yapılacaktır.

Alman İş birliği ve Kalkınma Bakanlığının finanse ettiği inşaat kursuna katılım sağlayan kursiyerlere günlük katılım ücreti ve yemek verilmektedir.

Başvuru Şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları veya 99’lu geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler
  • 16-36 yaş aralığında olmak

Son Başvuru Tarihi:
31 Aralık 2018