Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

TÖMER Dil Kursu

AFAD, BMZ, Sequa, VESBE, BV-BBE, Sultanbeyli Belediyesi ve Mülteciler Derneği iş birliğinde yürütülen TAMEB inşaatçılık kursu projesi devam ediyor. TAMEB inşaatçılık kursunda kursiyerler mesleki beceri eğitimlerinin yanında Türkçe dil eğitimi de almaktadır. Kursiyerler mesleki eğitim sonrası TÖMER’in dil kursuna katılma fırsatı yakalamaktadır. Proje kapsamında sadece katılımcıların mesleki becerileri değil dil becerilerini de geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

TÖMER Hakkında
Ankara Üniversitesi TÖMER, 1984 yılında, yabancılara Türkçe öğretmek amacıyla dünyanın önde gelen dil ve kültür merkezleri örnek alınarak “Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER)” adıyla kurulmuştur. TÖMER’in açık adı, 2001 yılında “Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi” olarak ve 2011 yılında “Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi” olarak değişmiştir.

*TÖMER, Ankara Üniversitesi’nin Tescilli Markasıdır.

Paylaş:
 
 
 
golge