Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Suriyeli çocuklarMülteciler Derneği, Mavi Hilal Vakfı ve Yuva Derneği / Uçan Kütüphanenin iş birliği ile bir araya gelen 7-14 yaş arası Türk ve Suriyeli 32 çocuğun katılımıyla Sirk Atölyesi gerçekleştirildi. Atölyeye gelen çocuklar öncelikle “U” şeklinde bir masa etrafında oturarak kendilerini tanıttılar. Böylesi bir başlangıç çocukların hem özgüven kazanmaları hem de birbirlerine uyum sağlamaları konusunda kolaylaştırıcı bir rol üstlendi.

Jonglörün yönlendirmeleriyle çember oluşturan çocuklar rengarenk topları havada nasıl çevirebileceklerini basit tekniklerle öğrenmeye başladılar. Welthungerhilfe’nin desteği ile yapılan çalışmada, birlikte yeni bir şey öğrenerek yine birlikte uygulayan çocukların oldukça keyifli zaman geçirdiği gözlemlendi ve etkinlik sonrasında toplar çocuklara hediye edildi. Hava sıcaklığı dolayısıyla atölye kapalı bir ortamda gerçekleştirilirken bir sonraki Sirk Atölyesinin açık havada yapılması planlanmaktadır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge