Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Spor EtkinliğiMülteciler Geçici Eğitim Merkezi’nde eğitim gören, 6 kız 6 erkek Suriyeli çocuğun katılımıyla gerçekleştirilen salon sporları etkinliğine, ısınma hareketleri yapılarak başlanmış ve sonrasında sportif aktivitelere geçilmiştir. Öğrencilerin bireysel ve takım olarak çalışma konusunda istekli olduğu ve geçen haftaki derslerine göre kaydedilen gelişme gözlemlenebilmektedir. Derste spor eğitmenimize, iki dernek gönüllümüz de eşlik etmiştir. İstasyon çalışması yapan çocuklar ikili gruplar halinde bulundukları takımı temsil ederek birliktelik içerisinde oyunu kazanmaya çalışmışlardır.

Yapılan etkinliğin amacı, hedef grubun hayatlarına renk katmak topluma karşı farkındalıklarını artırmak, kendilerini ve kişisel yeteneklerini fark etmelerini sağlamak, yetenekleri doğrultusunda cesaretlendirmek ve öz güveni yüksek, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunmaktır.

Paylaş:
 
 
 
golge