SULTANBEYLİ SOSYAL MARKET

Sultanbeyli Sosyal Market; gıda, hijyen ve giyim reyonlarının yer aldığı, ihtiyaç sahiplerinin sosyal inceleme sonrası kendilerine tanımlanan puanlarla gereksinim duydukları ürünleri kendilerinin seçerek temin edebildiği bir gıda bankasıdır. Bu sistemde kişi ya da kurumlar Sosyal Markete ellerinde bulunan ihtiyaç fazlası ürünleri bağışlarken, ihtiyaç sahipleri ise standart yardım kolilerindeki gerekli/gereksiz tüm ürünleri almak yerine, bir marketten alışveriş yapar gibi hesaplarındaki puanı kullanabilmektedir. Böylece Sosyal Market’e yapılan ayni bağışlar direkt olarak ihtiyacı olan kişilerle paylaşılmaktadır.

ANA HEDEFLERİMİZ

İhtiyaca Göre Temin

Bağımlılık İlişkisini Azaltmak

İnsan Onuruna Yaraşır Yardım

Gönüllüğü Artırmak

Gıda İsrafını Önlemek

NASIL ÇALIŞIYOR?

Sosyal Market Nasıl Çalışıyor?

GELENEKSEL YÖNTEMLERDEN FARKLI

Sultanbeyli Sosyal Market/Gıda Bankası ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanan bir yönetmelik ve işleyiş şeması ile hizmet vermektedir. Sistem uzman bir ekip tarafından hazırlanan hassasiyet kriterlerine dayanmaktadır. Başvuru sahiplerinin durumları daha önceden belirlenmiş olan yazılı bir takım hassasiyet kriterlerine göre değerlendirilir.

QR ile ÖDEME

Hassasiyet kriterlerine göre değerlendirilen kişilere Sosyal Marketten yararlanabilmeleri için bir puan tanımlaması yapılır.  Puanlar kişilere özel olup kendilerine sağlanan kullanıcı adı ve şifre ile yalnızca web uygulaması üzerinden kullanılabilmektedir. Kişi alışverişini tamamladıktan sonra hesabındaki puanı kullanabilmek için ekrana gelen QR kodunu kasa görevlisine gösterir ve ödemesini yapar.

GALERİ