Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteci Çocuklar

Dünya Sağlık Örgütü ve Unicef’in katkıları ile T.C. Sağlık Bakanlığı 5 yaş altı misafir çocuklar aşı kampanyası başladı. Aşı kampanyası kapsamında çocukların aşılanma durumları kontrol edilecek ve eksik olan aşıları yapılacak. Aşı kampanyası 1 Kasım 2017 – 17 Kasım 2017 tarihleri arasında devam edecek. Sultanbeyli Mülteciler Derneği Toplum Merkezine gelerek çocuğunuz için aşı yaptırabilirsiniz. Aşılar ayrıca tüm aşı istasyonlarında ve mobil aşı ekiplerince yapılmaktadır.

Aşılar Ücretsizdir
Aşılar Sağlık Bakanlığı personeli tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır. Aşı yaptırabilmek için bir kimliğinizin olmasına gerek yoktur. Bazı çocuklarda aşıların tekrarlanması gerekebilir. Kampanya esnasında size verilecek olan aşı kartını saklayınız. Kampanya bittikten sonra en yakın Kızılay sağlık merkezine giderek çocuğunuzun aşılarının devamını yaptırabilirsiniz.

Aşılar 13 Hastalıktan Çocuğunuzu Korur
Sağlık Bakanlığı aşı programında verem, difteri, boğmaca, tetanoz, çocuk felci, hemofilus, menenjit, kızamık, Hepatit A ve B tipi sarılık, kızamık, kızamıkcık, kabakulak, su çiçeği ve pnomokoka bağlı hastalıklara karşı aşılama yapılmaktadır.

Adres:
Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı
No: 306 Sultanbeyli/İstanbul
Mülteciler Derneği, 2. Kat

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge