Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Koç Okulu iş birliğinde, Koç Okulu Robotel Kulübü tarafından geliştirilmiş olan mekanik el prototipleri için katılımcı aramaktayız. Prototiplerin amacı el ampütasyonu olan kişilerin kaba kavrama yetkinliklerini artırmak ve hayatlarını bu anlamda kolaylaştırmaktır.

Bu prototipler tam fonksiyonlu protezler(ince el becerileri) yerine geçmeseler de günlük kullanım için uygundurlar. Cilde uygun materyallerden üretilen bu prototipler uzun süreli kullanıma elverişlidir. Bu hizmete katılacak hastalarda aranan tek temel özellik parmak, el bileği ve ön kol ampütasyonu olan dört yaş üzeri kişiler olmalarıdır.

Bu prototipler kişilerin tercihine göre değişik renk ve desenlerde üretilebilmektedir. Bu yolla özellikle çocukların sosyal hayatlarının kalitesini artırmak ve onları psiko-sosyal yönden desteklemek amaçlanmaktadır. 

Başvuru
Aranan kriterlere uygun kişiler haberimizin altındaki formu doldurarak bizlere başvuruda bulunabilirler;

BAŞVURU FORMU

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge