Online Türkçe Öğretimi Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi Online Türkçe Öğretimi programı İngilizce, Arapça ve Rusça bilenlere Türkçe öğretmeyi amaçlıyor. Şimdilik A1 ve A2 olmak üzere iki seviyesi bulunan Online Türkçe kursu, Türkçe’yi bir iletişim dili olarak günlük yaşamınızda, iş ve eğitim hayatınızda kullanabilmenizi amaçlıyor.

A1 Seviyesi
7 üniteden oluşan Türkçe A1 seviyesinde günlük hayatta sıkça kullanılan selamlaşma, tanışma, hal-hatır sorma, meslekleri tanıma, sayıları tanıma, yeme-içme, alışveriş yapma, mevsimler, tedavi olma ve kutlama gibi eylemlerde kullanabileceğiniz dil becerileri kazandırılmaktadır.

A2 Seviyesi
5 üniteden oluşan Online Türkçe derslerinin A2 düzeyinde ise günlük yaşamda kullanabileceğiniz aile ve akraba adlarını fark etme, spor ile ilgili kavramları tanıma, boş zaman ve hobilerinizi tanımlama, iş yaşamı ile ilgili görüşmeleri gerçekleştirme, sosyal çevre ve arkadaş iletişimi kurma, mevsimlere göre ayları tanıma gibi dil becerileri kazandırılmaktadır.

Online Türkçe Kursuna Katılmak için TIKLAYINIZ

Mülteciler Derneği Türkçe Kursları
Yukarıdaki Online Türkçe Öğretimi Anadolu Üniversitesi tarafından verilmektedir. Eğer internet üzerinden online olarak Türkçe öğrenme imkanınız yoksa Mülteciler Derneği Toplum Merkezine gelerek ücretsiz Türkçe derslerine katılabilirsiniz. Mülteciler Derneği olarak isteyen herkese A1, A2 ve B1 seviyelerinde sertifikalı Türkçe öğrenme imkanı sunuyoruz.