Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuklar ResimMülteciler Eğitim Merkezinde yapılan resim dersinde çocuklarla birlikte “Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İstersin?” isimli bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte çocuklara nasıl bir dünyada yaşamak istedikleri soruldu ve olumlu imgeler üzerinden çocukların hayal güçlerini kullanmaları istendi. Hayal ettikleri olumlu imge ve duyguları büyük kağıtlara yapıp pozitif şekilde düşünmeleri sağlanmaya çalışıldı ve bunun somutlaştırılmasına yönelik destek olundu.

Çocukların Arasındaki Paylaşım Arttı
Çocuklar iki gruba ayrılarak her grup ortak bir kağıt kullandı, ortaya iki farklı resim çıkartıldı. Ortaya çıkan resimlerde çocukların bir ev içerisinde olmak istemesinden ötürü ev çizdikleri ve birlikte yaşam üzerine kurdukları bir hayalden de çocuk resimleri çizdikleri gözlemlendi. Aynı zamanda bu etkinlikte çocukların birlikte resim çizmeleri, aralarındaki paylaşımı arttırdı.

Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsteriz?

 
 
 
golge