Mülteciler Rehabilitasyon Merkezi Çalışmalarına Devam Ediyor

Mülteciler Derneği 2. Katta 13 Şubat 2017 tarihinden itibaren faaliyet gösteren Rehabilitasyon Merkezi bugüne kadar 783 Suriyeli misafirin kaydı alındı. Bu kişilere, sosyal çalışmacılar ve tercümanlar eşliğinde, Fizyoterapistler ve Psikologlar tarafından Mülteciler Derneği Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezinde Fizyoterapi ve Psikolojik destek sağlandı.

783 Kişiye Destek Olduk
2017 Kasım ayı itibarıyla 783 kişiye, 2492 seans Fizik tedavi, 772 seans bireysel ve 84 seans grup terapisi sağlandı, 201 kişinin de ihtiyaç durumlarına göre çeşitli kurumlara yönlendirmeleri yapıldı. Yardımcı cihaz bağışlarının başladığı 2017 Haziran ayından itibaren, 290 yardımcı cihaz (tekerlekli sandalye, baston, koltuk değneği, kol, omuz askısı, serebral parsi köşe sandalyesi gibi) yardımı yapıldı. 47 Kişiye Protez ve Ortez desteği sağlandı. Bu cihazlardan temin etmek isteyen yararlanıcıların yapması gereken ise kurum adına çalışan fizyoterapistlerin değerlendirmelerinden sonra gerekli seanslara riayet etmek.

Cihazları Kimler, Nasıl Alabilir?
Dağıtılan destek cihazları “bağış” adı altında kişiden ve ailesinden hiçbir ücret talep edilmeden yapılıyor. Yararlanıcının;

  • Geçici koruma altında olması
  • Fiziksel olarak cihaza ihtiyaç duyması
  • Kapsayıcı rehabilitasyon programına alınması
  • Fizyoterapistlerin değerlendirme sonrası onay vermesi yeterli oluyor

Fiziksel Engeli Bulunan Bir Bireye Sahipseniz
Fiziksel engeli bulunan bir bireye sahipseniz ve destek almak istiyorsanız Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezi 2. katında bulunan Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezine gelerek kayıt yaptırmanız yeterlidir.

Adres:
Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı No: 306 Sultanbeyli/İstanbul
Detaylı ulaşım bilgisi için TIKLAYINIZ

Yeni Partner
Relief International, Asya, Afrika ve Orta doğuda faaliyet gösteren, tek amacı insanların acılarını azaltmak, doğal felaketlere müdahale, insani acil durumlar ve süregelen yoksullukla mücadele etmek olan kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Avrupa Komisyonu’ndan ve Birleşik Devletler Hükümetinin (BPRM) fonlarıyla, RI Türkiye programının amacı, sağlık hizmeti sunumundaki boşluğu, özellikle ruh sağlığı, protez, fizyoterapi ve diş hijyeni gibi uzmanlaşmış hizmetleri doldurmaktır. RI, 2013 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından akredite edilmiş bir şekilde projelerini yürütmektedir. RI ayrıca, Gaziantep ofisi olarak Suriye’deki krizin yarattığı yaralarını sarmak ve bu amaçla sağlık tesislerini Suriyelilere hayat kurtaran hizmetler vermeleri için desteklemektedir.

Fon Amerika Birleşik Devletleri Hükumeti tarafından sağlanmaktadır.
BPRM and Relief Logo
 
 

 Telegram kanalımıza abone olarak güncel bilgilerden anından haberdar olabilirsiniz.