Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Meslek Edindirme KurslarıMülteciler Derneğinin girişinde kurulan tanıtım standında kurs öğretmenleri Birgül Yılmaz ve Leyla Kılıç derslerde yapılan eserleri sergiledi. Düzenlenen meslek kursları hakkında bilgiler veren öğretmenler “Meslek sahibi olmak ve el becerilerini geliştirmek isteyenler kursa katılıyor. Halk eğitim müfredatına göre ilerleyen kursumuzda öğrencilerden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Kursiyerlerin çoğu terzi gibi el becerisi isteyen mesleklerde çalışıyor. Kurslardan edindikleri el beceri ile iş hayatlarında rahat ediyorlar.” dedi. Sergiyi inceleyen Suriyeli mülteciler kurslar hakkında detaylı bilgi aldılar. Kursa katılmak isteyenler danışmaya başvurularını yaptı.

Taleplere Göre Yeni Kurslar Açılıyor
Mülteciler Derneği bünyesinde bulunan inşaat, dikiş, el beceri, örgü ve gitar kurslarının yanına yeni kurslar açılıyor. Dikiş, el beceri ve gitar kursları şuanda devam etmektedir. Eğitimin sonuna gelen kurslar için yeni başvurular alınmaya başladı. Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa hareket ederek bilgisayar, aşçılık ve kuaför kursu açılması planlanıyor.

 
 
 
golge