Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Hastane Randevu servisi

Mülteciler Derneği Toplum Merkezinde mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik birçok hizmet verilmektedir. Bu hizmetlerden biri de hastaneye gitmek isteyen fakat Türkçe bilmediği için randevu alamayan ve doktorla iletişim sağlayamayan hastalara verdiğimiz hastane randevu alma hizmetimizdir.

Hastane Randevusu Almak
Hastane randevusu almak isteyen bir Suriyeli mülteci toplum merkezimize gelerek durumunu tercümana anlatmakta ve bu kişinin verdiği bilgilere göre 182 Hastane Randevu numarasından veya internet sitesinden kişiye uygun poliklinik seçilerek randevu alınmaktadır. Randevu günü gelen ve hastaneye gidecek durumda olmayan engelli, yaşlı veya hamile olanlar için ücretsiz servis araçlarımız bulunmaktadır.

Ücretsiz Tercüman Desteği
Tercümanlar eşliğinde ücretsiz servis ile hastaneye giden hastalar burada gerekli kayıt işlemlerini yaptırıp muayene sırasına geçiyorlar. Hastayla birlikte doktorun yanına giren tercümanlarımız Türkçe bilmeyen hasta ile doktorun arasındaki iletişimi sağlıyor. Tercümanlarımız hastanın tüm işlemleri bitene kadar onların yanında kalıyor. İlaç alma noktasında da yine hastalara yardımcı oluyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge