Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Derneği Gönüllü EkibiMülteciler Derneği Gönüllü ekibinde yer alan arkadaşlarımız için “Gönüllülük” temelli bir eğitim gerçekleştirildi. Eğitime katılan gönüllülerimiz ikişerli gruplar halinde “yakın zamanda yapmayı istediğin proje nedir?”, “yapmayı en çok sevdiğin sevdiğin yemek hangisi?” “en büyük hayalin nedir?” gibi soruları birbirlerine sorarak grup içerisindeki iletişimi geliştirdiler.

Sivil toplum gönüllülerce farklı şekillerde ifade edildikten sonra “Gönüllülük” kavramı üzerindeki tartışmalara geçildi. Gönüllülük için kullanılabilecek birbirinden farklı tanımları iki gruba ayrılarak bir piramit şeklinde öncelik sırasına yerleştirdikten sonra, katılımcılar bu tanımlar üzerine sohbet ettiler.

Eğitim esnasında izlenen “Gençler İçin Çocuklarla Çalışma Kılavuzu” videosu da etkinliklerde odak grup ile nasıl iletişim kurulması gerektiği konusunda yardımcı bir rol üstlendi. İlerleyen süreçte hak temelli benzer eğitimler, eğitim planına dahil edilecek.

 
 
 
golge