Mülteciler Derneği GIZ WHH Toplum Merkezi Projesini Tamamladı

Mülteciler Derneği ve donör kuruluş GIZ, Welthungerhilfe partnerliği ile 2016 Haziran ayında Sultanbeyli’de yeni binasıyla başladığı Çok Amaçlı Toplum Merkezi Projesinde 20 aylık bu süreçte proje kapsamında; Eğitim, Çocuk Dostu Alan, Mülteci Meclisleri, Sosyal Uyum ve Kültürel Etkinlikler, Meslek Kursları, Hukuki Danışmanlık, Mülteciler için Hastane randevu sistemi, Sosyal Hizmet, Psikolojik Destek, Kadın Konuk evi desteği ve pedagog eşliğinde okul Danışmanlığı verdi.

45 bin Mülteci Hizmet Aldı
Bütüncül hizmet veren binada 20 aylık proje süresince 45.000’i aşkın mülteci hizmet aldı. Sultanbeyli’deki mülteciler tarafından çok iyi bilinen dernek ilçe dışından gelen mültecilere de hizmet vermektedir. GIZ’in Ankara’da düzenlediği proje bitim töreninde RASAS ve diğer 8 toplum merkezi proje bitim sertifikalarını aldı. Prof. Dr. Murat Erdoğan’ın da katıldığı gecede mülteci çocuklardan oluşan koro “Hayat Bayram Olsa” şarkısını söyleyerek barış mesajı verdi.

Mülteciler Derneği ve WHH&GIZ iş birliği ile Toplum Merkezi Projesi yeni dönemde daha fazla mülteciye hizmet vermek için çalışmalarına devam ediyor.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

 Telegram kanalımıza abone olarak güncel bilgilerden anından haberdar olabilirsiniz.