Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Dikiş Kursu Öğrencileri

Mülteciler Derneği Dikiş Kursu Ocak 2017’den beri Türk ve Suriyeli katılımcılara hizmet vermektedir. Atölyedeki çalışmaları başarı ile tamamlayan kursiyer sertifikalarını Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Leyla Kılıç’tan aldı. Atölyeye katılım daha çok tekstil firmasında çalışmakta olanlar tarafından sağlandı. Verilen uygulamalı eğitimler ile kursiyerlerin meslek hayatı kolaylaştı.

Hedef Meslek Edinmelerini Sağlamak
Dikiş nakış eğitimini tamamlayan kursiyerlerin aldıkları uygulamalı ve teorik dersler ile meslek edinmeleri hedeflenmektedir. Ücretsiz verilen bu kurslar ile kursiyerlerin iş hayatlarında yer edinmesi amaçlanmaktadır. Eğitimler boyunca kursiyerler aynı zamanda sosyal becerilerini geliştirecek faaliyetlerde bulundu. Başarılı ve verimli bir dönemi kapatan dikiş kursu öğrencileri oldukça mutlu gözüküyorlardı.

Welthungerhilfe desteği ile devam eden Mesleki Edindirme Kursları bünyesinde olan dikiş kursları için yeni kayıtlar alınmaya devam ediyor. Kayıt için Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezine gelmeniz gerekmektedir.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge