Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

kalem kutusu

Sanat atölyesinde bu haftanın konusu kalem kutusu yapımıydı. Etkinliğe gelen çocuklar rulo karton, makrome ipliği ve keçeyi birbirinden renkli kalem kutularına dönüştürdüler. Öncelikle rulo kartonlar üzerine iplikler sabırla sarılarak yapıştırıldı ve sonra keçe ile tasarlanan objeler kalem kutularının üzerine eklendi. İhtiyaca yönelik tasarımlar yapmanın katılımcıların motivasyonunu sağlamak konusunda da yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Günlük hayatlarında severek kullanabilecekleri bir eşya tasarlamış olmaları çocukları oldukça mutlu etti. Ayrıca okul döneminde de kullanabilecekleri farklı bir kalemlikleri oldu. Welthungerhilfe’nin desteği ile sürdürülen etkinlikler ilerleyen haftalarda farklı konu başlıkları çocuklar ile buluşmaya devam edecek.

Boyama Kalemi ve Boyama Kitabı Bağışı Yapın
Mülteci çocuklara boyama kitabı ve boyama kalemi hediye edebilirsiniz. Böylece sizin bağışladığınız kalemleri yaptıkları kalemliklere koyabilirler.
Boyama Kalemi ve Boyama Kitabı Bağışı

Paylaş:
 
 
 
golge