Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Kız Kardeşim Projesi Duyuru AfişiKadınların sosyo-ekonomik açıdan güçlenmesini hedefleyen Kız kardeşim mülteci girişimcilik programı 30 ilde eğitimlerle kadınları bir araya getiriyor. “Kızkardeşim Projesi” ile kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda bilgi ve beceriler kazandırılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi hedefleniyor.

Kız Kardeşim Projesi
Proje Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yürütülmektedir. Kız Kardeşim Projesi Türkiye’de yaşayan 18-55 yaş aralığındaki kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetmesini, girişimcilik farkındalığının arttırılması ve desteklenmesini, bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanımına destek olacak bir içeriğini kapsamaktadır. 2018 yılı içerisinde 5 ilde mülteci kadınlara yönelik yerel girişimcilik eğitimleri verilecektir. Eğitimin gerçekleşeceği şehirler şunlardır; Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin, Şanlıurfa’dır.

Kimler Başvurabilir?

  • Başvuruda belirtilen ilde ikamet ediyor olmak,
  • Arapça bilen,
  • Girişimcilik konusuna ilgisi olan ve bu motivasyona sahip,
  • Öğrenme motivasyonuna sahip,
  • Girişimcilik ekosistemine dahil olmayı isteyen kişiler eğitime başvurabilir.
  • Bu eğitim tarihleri için 50 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Kontenjan dahilinde kadın katılımcılara öncelik verilecektir.

Kız Kardeşim’projesi ile ilgili daha fazla bilgi için Habitat Derneği web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 
 
 
golge