Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Kadınlar Meclisi

Mültecileri, dernekteki faaliyetlerin tüketicisi oldukları kadar bu faaliyetlerin üreticisi konumuna getirmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple derneğe dışardan hizmet talebinde bulunmaktan ziyade, içinden onu dönüştürmeyi hedefleyen mültecilerin önünü açmak istiyoruz. Bunu da meclisler departmanı aracılığıyla mümkün kılmaya çalışıyoruz. Bu şekilde derneğin yönetişimine katkıda bulunmak amacıyla mültecilere ve kadın meclisi özelinde kadınlara kendi faaliyetlerini özgürce gerçekleştirebilecekleri alanlar açıyoruz.

Mülteci Kadınlar Komiteleşiyor
Mülteciler Toplum Merkezinde düzenli olarak bir araya gelerek toplantılar yapan kadınlar meclisi 16 Şubat’ta bir başka toplantısını gerçekleştirdi. Derneğin hangi alanında ne gibi faaliyetlerin olduğu ve hangi projelerin neleri amaçladığı ile ilgili olarak bir oryantasyon çalışması bu oturumun konusuydu. Bu oryantasyon ile dernek içerisinde meclis departmanı olarak kendini daha iyi konumlandırabilecek meclis katılımcıları faaliyetleri ile ilgili yeni adımları sonraki toplantılarda atacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge