Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Sultanbeyli SUKOM GrafiklerSUKOM Programı Verilerine Göre Sultanbeyli İlçesinde Yaşayan Suriyelilerin Dağılım Grafikleri
SUKOM yazılımı, ülkemize gelen mültecilerin kayıt sorununu çözmek, takiplerini kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçların karşılanmasını tek bir merkezden sağlamak amacıyla Mülteciler Derneği tarafından geliştirilen bir yazılımdır. Aşağıdaki istatistikler SUKOM verilerine dayanılarak hazırlanmıştır.

1-Sultanbeyli İlçesi Suriyeli Nüfusu
Sultanbeyli’de yaşayan Suriyeli aile sayısı ve toplam kişi sayısı. Grafiğe göre 1 aile ortalama 5,02 kişiden oluşmaktadır.

Sultanbeyli Suriyeli Aile Kisi Grafiği

2-Cinsiyete Göre Dağılım
Sultanbeyli’de yaşayan Suriyelilerin cinsiyetlerine göre dağılımı. Grafiğe göre Sultanbeyli’de yaşayan Suriyelilerdeki erkek sayısı kadın sayısından 776 kişi fazla.

Sultanbeyli Suriyeli Cinsiyet Grafiği

3-Türkiye’ye ve İstanbul’a Göre Sultanbeyli’de Yaşayan Suriyeli Sayısı
Göç İdaresinin Temmuz 2018 verilerine göre Türkiye’de yaşayan kayıtlı Suriyeli sayısı 3 milyon 541 bin 572 kişidir. Bu kişilerin 563 bin 791 kişisi İstanbul’da yaşamaktadır. Buna göre Sultanbeyli’de Türkiye’deki Suriyelilerin %0,55’i, İstanbul’daki Suriyelilerin ise %3,51’i yaşamaktadır.

Türkiye’de Çalışma İzni Verilen Suriyelilerin Sayısı (Yıllara Göre)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye’de Çalışma izni verilen Suriyeli sayısı açıklandı. 2017 yılında Türkiye’de çalışmak için başvuru yapan 87 bin 190 yabancıya çalışma izni verildi. 2017 yılında Türkiye’de çalışma izni verilen Suriyeli sayısı ise 20 bin 970 oldu. Buna göre çalışma izni alan yabancıların %24’ü Suriyelilerden oluşuyor.

Türkiye'de Çalışma İzni Verilen Suriyeli Sayısı Grafiği

(Veriler 3 aylık periyotlarla güncellenmektedir. Son Güncelleme 26 Haziran 2018)

 
 
 
gölge