Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

mercy corpsAmerika’nın en büyük insani yardım kuruluşlarından biri olan Mercy Corps temsilcileri Mülteciler Derneğimizi ziyaret etti.

Büyük bir göç dalgasıyla gelen Suriyeli insanların acil insanı ihtiyaçlarını karşılamak ve Suriyeli mültecilerin karşılaştığı sorunlara çözüm üretmek amacıyla Türkiye’de faaliyetlerini yürüten Mercy Corps, aynı zamanda yerel halk ile mülteciler arasında kaynaşma sağlamayı amaçlamaktadır.

Türk sivil toplum kuruluşları ve kamu ile ortak çalışmayı amaçlayan Mercy Corps, bu kapsamda mültecilerle ilgili faaliyetlerimizi yerinde görmek amacıyla Mülteciler Derneğimizi ziyaret etti. Mercy Corps temsilcilerine Mülteciler Koordinasyon Merkezi binası, Mülteciler Anaokulu ve Mülteciler Eğitim Merkezi gezdirildi. Bu ziyaretler esnasında derneğimizin faaliyetleri, projelerimiz, planlarımız ve ortak çalışma yapabileceğimiz alanlar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

 
 
 
golge