Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

İnşaat Kursu Öğrencileri

AFAD, TAMEB, BMZ, VESBE, Sequa, BV-BBE, Sultanbeyli Belediyesi ve Mülteciler Derneği iş birliğinde yürütülen meslek edindirme inşaat kursu projesi kapsamında proje ortakları bir araya geldi.

Meslek edindirme kurslarında öncü olan Vesbe temsilcileri Helena Centmayer ve Julia Olesan inşaat atölyesini ziyaret etti. İnşaat atölyesinde öğrenciler ve öğretmenler ile tanıştı. Ayrıca Mülteciler Derneğinde yapılan toplantıya Marmara Üniversitesi- Kaynakçılık Kursu yetkilisi Prof.Dr.Nihat Akkuş da katıldı. Kursiyerlerle bir araya gelen ziyaretçilerimiz atölyedeki çalışmalardan oldukça memnun kaldı.

Yaklaşık 4.5 ay sürecek olan eğitimler sonunda katılımcılar uluslararası mesleki yeterlilik sertifikası alacaktır. Bu proje Alman, Türk ve Suriye iş birliğinde kursiyerlerin mesleki geleceği için yürütülen ekip çalışmasıdır.

Paylaş:
 
 
 
golge