Halk Tercümanlığı Eğitim Programı Katılımcılarını Arıyor

Beraberce Derneği, Sultanbeyli Belediyesi ve Mülteciler Derneği tarafından 2017 yılından beri yürütülen Halk Tercümanlığı Eğitim Programı’nın ikinci eğitimi 1-12 Ekim 2018 ve 15-26 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir. Tercüman olarak bir kurumda çalışıyorsanız sizleri bu eğitimde buluşmaya davet ediyoruz! Eğitim programına düzenli katılım gösteren katılımcılara sertifika verilecektir.

Halk Tercümanları nedir?
Halk Tercümanlığı sosyal hizmetlere erişimin sağlanması için farklı dillerdeki konuşmacılar arasında gerçekleşen iki yönlü çeviridir. Halk tercümanları, danışan ve danışılanın birbirlerini en iyi şekilde anlamalarını kolaylaştırarak hizmet kalitesinin yükselmesine destek olurlar.

Eğitimin içeriği nedir?
Halk Tercümanlığı’nı bir meslek olarak kavramak, çeviri becerilerini geliştirmek, mesleki etik ilkeleri öğrenmek ve uygulamak, çeviri esnasında sıkça karşılaşılan sorunlara alternatif çözümler üretmek, Halk Tercümanları’nın saha deneyimlerini paylaşmak ve psiko-sosyal güçlendirme eğitimin ana hedefleridir.

Programa kimler başvurabilir?
– Tercüman olarak çalışan ve bu alanda en az 3 ay deneyimi olanlar
– İyi düzeyde Arapça ve Türkçe konuşabilenler
– İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet edenler veya çalışanlar

Eğitim ne zaman ve nerede olacak?
1. Grup: 1.-12. Ekim 2018 (09.00-13.00 arası hafta içi her gün)
2. Grup: 15.-26. Ekim 2018 (09.00-13.00 arası hafta içi her gün)
Yer: Mülteciler Derneği Toplum Merkezi, Sultanbeyli
Adres: Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı, No: 306 34930, Sultanbeyli/İstanbul/Türkiye

Son Başvuru Tarihi: 14 Eylül 2018
Katılımcılar İçin Bilgilendirme Toplantısı: 21 Eylül 2018

Eğitimin içeriği ve materyalleri Beraberce Derneği tarafından hazırlanmıştır, Almanya Federal Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenmektedir ve Beraberce Derneği, Sultanbeyli Belediyesi ve Mülteciler Derneği iş birliğinde yürütülmektedir. Eğitime katılım ücretsizdir.