Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

El sanatları atölyesiMülteciler Derneği El Sanatları Atölyesinde eğitim alan Suriyeli kadınlar bu hafta makrome ve modern örgü teknikleri için birlikteydi. Makrome ile yeni tanışan kadınlar bu ilk derslerinde temel düzeyde düğüm atma ve örgü tekniklere dair bilgi edindiler. Günlük hayatta birçok sorunla karşı karşıya kalan kadınların Atölye’de sanat ile terapi olmaları sağlanmaya çalışılırken diğer taraftan da atölye öğrendiklerini ilerleyen zamanda maddi bir kazanç sağlama yoluna dönüştürmeleri amaçlanmaktadır.

Welthungerhilfe’nin desteği ile sürdürülen atölyede düzenli aralıklarla farklı çalışmalar yapılmaya ve farklı teknikler öğretilmeye devam edilecektir. Ayrıca bu hafta itibarıyla atölyeye Türk kadınlar da dahil edilmiştir. İki topluluğun ortak mekanda benzer bir amaç için bir araya gelmiş olmasının sosyal uyumu destekleyeceğine inanıyoruz.

 
 
 
golge