Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Dünya Mülteciler Günü Etkinliği

Mültecilik günümüz dünyasında gittikçe önem kazanan bir mesele haline gelmiş bulunmakta. Şiddet ve zulme maruz kalan milyonlarca insan vatanından ayrılmaya mecbur kalmakta. 20 Haziran Mülteciler Günü de 2001 yılından beri bu konuya farkındalık yaratmak amacıyla kutlanmakta.

Mülteciler Günü Etkinliği :
Biz de Mülteciler Derneği olarak bugün için bir etkinlik düzenledik. Derneğimizde gerçekleştirdiğimiz etkinlikte günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma ve video gösterimi gerçekleştirildi. Daha sonrasında mültecilerin Türkiye’deki hukuki haklarına dair bir bilgilendirme yapıldı. Farklı departmanlarımızın kendi alanlarıyla ilgili yapmış oldukları sunumlar ile katılımcılar bilgilendirildi.

Türk ve Suriyeli Oyuncuların Oynadığı Kahve Filmini İzledik
Bu konuşmaların arasında derneğimiz tarafından çekilip hazırlanmış olan “Kahve” adlı kısa film izlendi ve daha sonra derneğimizde eğitim almış olan bir mülteci genç, katılımcılara ilham olacak nitelikte bir konuşma yapmak üzere sahneye çıkarak kendi deneyimlerini ve başarı hikayesini anlattı. Suriyeli iki gencin müzik dinletisinin ardından, çalışanlarımızın günün anlam ve önemi ile ilgili vermiş oldukları sevgi ve barış mesajları içeren video ile program sona erdi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge