Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuklar El SanatlarıMülteciler Derneği Sosyal Hizmet Biriminden destek alan Suriyeli ailelerin çocukları ile Türk çocuklar, Sanat ve El Sanatları Atölyesinde ikinci defa bir araya geldi. Welthungerhilfe’nin desteği ile yaz dönemi boyunca devam edecek etkinliklerin içeriğini çocuklar için basit sanatsal aktiviteler oluşturacak.

Bu haftaki etkinliğimiz “keçe ile pratik çalışmalar” oldu. Atölyede rengarenk keçeler kesilerek, yapıştırıcı yardımıyla kuşa, çiçeğe, balığa dönüştü. Çocukların estetik bakış açısı edinmeleri ve sabırlı olmayı öğrenmeleri konusunda bu etkinliğin katkıları olduğunu düşünüyoruz. Bu atölyeyi oluşturmaktaki amacımız iki farklı topluluktaki çocukları ortak mekanda sanatla bir araya getirmek ve sosyal uyum için adım atabilmek.

İlerleyen haftalarda gerçekleşecek etkinliklerde doğa bilinci, hayvan sevgisi gibi farkındalıkları da kazandırabilmeyi amaçlıyor olacağız.

 
 
 
golge