Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Bölgesel Entegrasyonu Hızlandırma ProjesiHabitat Derneği’nin Avrupa Birliği (AB) ile yürüttüğü Bölgesel Entegrasyonu Hızlandırma Projesi’nin (RIAC) ikinci dönem başvuruları başladı. Bir ayağı Mülteciler Derneği bünyesinde Sultanbeyli’de gerçekleştirilecek ve son başvuru tarihinin 3 Ocak 2019 olduğu projede, mültecilere yönelik kapsamlı eğitimler verilmektedir. İstanbul’da 6 ay sürecek eğitimlere, başvurular Habitat Derneği internet sitesinden ve link üzerinden yapılabilecektir.

Projenin 6 sürecek olan ikinci döneminde eğitimler iki aşamada ilerleyecektir. İlk iki ayda girişimci adayları; Temel Girişimcilik Eğitimleri, Fikir Üretme Kampı, Sunum Teknikleri Eğitimleri ile İş Fikri Sunumu ve Mentorluk süreçlerine katılacaklar. Bu eğitimlere katılan 108 katılımcı arasından seçilecek 36 kişi, sürecin 4 aylık ikinci aşamasına geçerek Girişimcilik Kampı, Girişimcilik Hızlandırma, Mentorluk, Muhasebe ve Şirket Kurulum Desteği, Yatırımcı Buluşması ve Destek süreçleri içerisinde yer alabilecekler.   

Avrupa Birliği’nin 2014 yılında 6 ülkede başlattığı RIAC Projesi, mültecilere yönelik çeşitli eğitimler vermektedir. Türkiye’de Habitat Derneği ile birlikte yürüteceği RIAC Projesi, mültecilerin Avrupa iş gücü piyasasına entegrasyonunu, hızlandırılmış ve sürdürülebilir bir yaklaşımla teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Temel fikir, kurulan küçük, merkezi olmayan birimlerin (RIAC’ler) uygulanmasıyla belirli sektörler veya şirketlerde entegrasyon sürecinin hızlandırılmasını sağlamaktır. Proje kapsamında Girişimcilik Eğitimi, Fikir Atölyeleri ve Türkçe Konuşma Kulüpleri düzenlenecektir. Ayrıca mentorluğa yükselen katılımcıları, yatırımcılar ile buluşturulması hedeflenmektedir.

 
 
 
golge