Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı logo

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti konusunda ortak bir çalışma yürütülmektedir.

SED Nedir?
SED-SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK HİZMETİ; Yoksulluk içinde olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere çocuklarını yanında bakımına imkan sağlanması amacıyla kaynakların yeterliliği ölçüsünde yapılan ekonomik destek hizmeti ile ailelere yapılacak psiko-sosyal destek hizmeti olan sosyal hizmet desteğini kapsamaktadır. Sultanbeyli Belediyesi – Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında sağlanan iş birliği ile Türk ailelere sağlanan bu destek imkanı geçici koruma kapsamında kimliği olan göçmenlere de Haziran ayı itibari ile sağlanmaya başlanmıştır. Ailede içerinde yaşayan çocukların eğitim, sağlık, barınma ve ekonomik şartları incelenerek, ihtiyaç duyulan alanda tedbir uygulanmaktadır.

22 Mart 2017 tarihi itibarıyla toplam 1.500 başvuru alınmış olup bu başvuruların 362 tanesinin incelemesi gerçekleştirilmiştir. Bu incelemelerin 3.400 tanesi onay almış, 20 tanesi sadece tedbirler alınarak değerlendirilmiş ve 22 tanesinin ise işleminin gerçekleşmesi beklenmektedir. 340 dosya içerisinde 146 çocuk adına eğitim tedbiri, 20 çocuk adına sağlık tedbiri, 2 çocuk adına barınma tedbiri ve 1 çocuk adına danışmanlık tedbiri alınmıştır.

Web: Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

 
 
 
gölge