Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Ai Weiwei Sergi Afişi

Dünyada çalışmaları büyük ilgi ile takip edilen, günümüz çağdaş sanatçılarından Ai Weiwei’nin, ‘Ai Weiwei Porselene Dair’ sergisi Mardin’de.Mardin Kent Müzesi Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde gösterilen serginin ana teması mülteciler. Sergi, sanatçının ağırlıklı olarak porselen çalışmalarına odaklanıyor. Ai Weiwei’in porselenlerinin yanı sıra video, duvar kâğıdı ve fotoğrafları da sergi kapsamında yer alıyor.

Sivillerin Savaştan Kaçış Yolculuğu
Ai Weiwie bu çalışmalarında sivillerin savaştan kaçış yolculuğunu ele alıyor. Sergide bulunan video çalışmasında denizden geçmeye çalışan Suriyeli sığınmacıların dramına da yer verilmiş. Kampları çevreleyen tellerin üzerine ‘Kimse yasadışı değil’ yazan Weiwei, bir başka çizim çalışmasında ‘güvenli geçiş’ e göndermede bulunuyor.
Sergi Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde bulunuyor. 29 Temmuz Pazar gününe kadar görebilirsiniz.

Paylaş:
 
 
 
golge