Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Duvar boyamaGeçen yılın Nisan ayında Türkçe kursu ile başlayan mesleki beceri geliştirme projesi ikinci dönemini tamamladı. 3.Dönem inşaat kursu bu yıl Haziran ayında yaklaşık 50 öğrenci ile yeni döneme başladı.

Mesleki Yeterlilik Sınavı
Kursiyerler, altı ay süren mesleki eğitimin ardından Mesleki Yeterlilik Kurumunun yapmış olduğu sınava girmektedirler. Mesleki Yeterlilik Sınavında başarılı olan öğrencilere proje kapsamında sertifika verilmektedir. Bir sonraki aşamada kursiyerler için işe yerleştirme ve iş takibi yapılmaktadır. Mesleki eğitimlerin yanı sıra kurs boyunca iş koçu ile çeşitli aktiviteler, sosyal uyum eğitimleri ve iş sağlığı güvenliği eğitimleri verilmektedir.

Kadınlar Boyacılık Alanını Tercih ediyor
İnşaat kursumuza özel sektörlerin ilgisi de büyük olmakta. Alanında uzman Knauf, Marshall, Filli Boya gibi firmalar atölyeyi ziyaret ederek kurslarımızda eğitim verdiler. İnşaat kursuna kadın kursiyerler de katılmaktadır. Erkekler genel olarak ısı yalıtım alanına yönelirken kadınlar ise boyacılık alanını tercih etmektedirler.

 
 
 
golge